TEMATICKÁ PRŮBĚŽNÁ ZPRÁVA k fokusní skupině č. 1 Zhodnocení použití jednotkových nákladů u výzev A4 a B5 z pohledu realizátorů
10.09.2014

 

Dne 11. 8. 2014 jsme pro Ministerstvo práce a sociálních věcí realizovali fokusní skupinu k tématu „Zhodnocení použití jednotkových nákladů u výzev A4 a B5 z pohledu realizátorů“. Finální verze tematické zprávy byla vystavena na ESF Fóru dne 10. 9. 2014. (přímý odkaz na vlákno ESF fóra s tematickými zprávami je PO přihlášení ZDE)

Cílem fokusní skupiny bylo zhodnotit nastavení (pravidla) výzev A4 a B5 pro předkládání grantových projektů zaměřených na vznik a provoz zařízení péče o děti předškolního věku a vyhodnotit systém účtování pomocí jednotkových nákladů a jeho vhodnost pro tento typ podporovaných aktivit. Účastníci FS jsou úspěšní realizátoři projektů v daných výzvách. Fokusní skupina navázala na dotazníkové šetření realizované zadavatelem. Výsledky dotazníkového šetření se staly základem pro koncipování scénáře FS, resp. byly diskutovány zejména ty aspekty (pravidla) výzev, které byly respondenty dotazníkového šetření označeny za problematické.

Pro ty, kteří nejsou na servru ESF Fóra registrovaní je stažení dokumentu k dispozici ZDE.