Open Days 2012 - 10th European Week of Regions and Cities
17.10.2012

 

Ve dnech 8. – 11. 10. 2012 se konala pracovní cesta zaměstnanců společnosti RegioPartner, s.r.o. do Bruselu na desáté konání Open Days 2012, kde byly tradičně otevřeny dveře evropským institucím a konaly se přednášky, diskuse a semináře pod záštitou Výboru regionů a s podporou Evropské komise a Evropského parlamentu.

Evropský týden regionů a měst je každoroční čtyřdenní událost, během níž města a regiony představují své schopnosti růstu a vytváření pracovních míst, implementování politiky soudržnosti Evropské unie a prokazují význam místní a regionální úrovně jako způsobu vhodného řízení Evropy.

Letošní ročník nesl název "Evropské regiony a města: Dosažení změny". V rámci Open Days 2012 se konalo přes 100 seminářů a workshopů, které se zaměřily převážně na priority pro budoucí financování:
  • inteligentní a zelený růst pro všechny, podpora inovací / výzkumu a vývoje
  • podpora malým a středním podnikům
  • územní spolupráce
 
Cílem konaných seminářů a workshopů bylo sdílet osvědčené postupy a posílit tak regionální politiku jako hlavní nástroj pro dosažení cílů hospodářského růstu obsaženého ve Strategii EU 2020, včetně nalezení východiska EU z hospodářské krize.
 
Více informací, program, prezentace a jiné výstupy z přednášek naleznete na stránkách OPEN DAYS 2012.